У ПЦУ заявили, що купання на Водохреще не змиває гріхів

18.01.2021 13:34
shadow
Церква не забороняє пірнати в ополонку

Занурення в ополонку на Водохреще не змиває гріхів. Фізичний акт занурення у воду не має нічого спільного зі святом без каяття у гріхах, прокоментувала звичай Православна церква України у Facebook напередодні свята 18 січня.

Об этом сообщает Компромат 2.0

"Церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає. Дорога до вічного блаженного життя та спасіння лежить виключно через щире каяття у гріхах, молитву та любов до Бога і до наших ближніх. Звільнити душу від гріха може лише Господь, бачачи ваше щире покаяння та участь у таїнствах сповіді й причастя", – пояснили в церкві.

Церква не забороняє пірнати у воду взимку, тому що це право і вибір кожного.


https://www.facebook.com/Orthodox.in.Ukraine/posts/3668260533250061

"Ми закликаємо не вважати цю дію церковною, пов’язаною зі святкуванням Хрещення Господнього. Хто робить такий вибір – має чинити це усвідомлено та відповідально, ретельно зважуючи всі "за" і "проти": стан здоров’я, причини для такого вчинку, можливі наслідки, зокрема в умовах пандемії", – попередили у ПЦУ.

Традиції стрибати в ополонку на свято Богоявлення в українців не було, нагадали в церкві.

"Ані етнографи, ані історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито "традиційних" масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього. Немає описів такого дійства ані у давніх джерелах, ані у дослідженнях про традиції козацької України, ані у спогадах людей старшого віку", – ідеться в повідомленні.

Виходячи зі спостережень, масові пірнання у воду на свято Богоявлення з’явилися в другій половині 1990-х – на початку 2000-х років. Історики пов’язують їх з поширеною в Росії традицією пірнати в холодну воду після лазні та з поширенням ідей загартування організму як частини здорового способу життя.

Хрещення Господнього християни святкують 19 січня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/u-ptsu-zajavili-shcho-kupannja-na-hreshchennja-ne-zmivaje-grihi-1535989.html”