Послаблення карантину: Шмигаль не виключив “зелених” зон в Україні

01.02.2021 12:23
shadow


В Україні на сьогодні є регіони, у яких можливе послаблення карантинних заходів до рівня “жовтої” та “зеленої” зон у межах адаптивного карантину, який діяв раніше.

Об этом сообщает Moscow Post


Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час традиційної селекторної наради під головуванням Президента, передає УНН з посиланням на повідомлення пресслужби Глави держави.


“Аналіз показує, що є регіони, у яких можливе більше послаблення карантинних заходів — до рівня, який відповідав жовтій та зеленій зоні. Уряд планує більш детально вивчити це питання та прийняти відповідне рішення”, — зазначив Денис Шмигаль.
За інформацією пресслужби, він зазначив, що урядом “розглядається можливість переходу до адаптивного карантину”.


Під час наради Шмигаль стверджував, що вперше за тривалий час кількість активних хворих на коронавірус в Україні опустилася нижче 200 тисяч.


Очільник уряду зазначив, що зростає кількість тестувань методом ІФА та значно збільшилася кількість проведених експрес-тестів — 34 600 порівняно з 20 тисячами позаминулого тижня.


Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Згодом його неодноразово продовжували, однак, влітку перевели на інший формат – адаптивний карантин. Це означає, що регіони позначаються зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Залежно від “кольору” регіону різняться й обмежувальні заходи. “Зелена” зона встановлюється, коли у регіоні немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%.


З 13 листопада 2020 року на всій території України діяли обмеження, які відповідають “помаранчевому” рівню епідемічної небезпеки. У січні в країні був жорсткий карантин. А вже з 25 січня Україна повернулася до обмежень, які діяли до січневого жорсткого карантину, — по всій території країни правила “помаранчевої” зони.


Загалом дію обмежень продовжено до 28 лютого. Розглядається можливість продовжити адаптивний карантин до 31 березня.


За даними МОЗ України, станом на 1 лютого ситуація із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 не дозволяє послаблювати карантин у всіх областях України та у місті Києві.


Нагадаємо, українцям заборонили в’їзд до Франції через циркуляцію COVID-19.


Джерело статті: “https://informator.press/poslablennia-karantynu-shmyhal-ne-vykliuchyv-zelenykh-zon-v-ukraini/”