Харків залишиться без роботи: тютюнову фабрику Philip Morris закриють

09.10.2019 17:57
shadow

Сьогодні компанія Філіп Морріс Україна (ФМУ) повідомила про готовність повністю припинити виробництво в Україні і закрити Харківську тютюнову фабрику. Це призведе до закриття 1000 робочих місць працівників фабрики і обслуговуючих відділів. Причиною цього є прийнятий Верховною Радою законопроект №1049 з корупційними схемами, змушує тютюнові компанії закривати виробництво в Україні.

Об этом сообщает http://mykolaiv.top

З цієї ж причини про плани закрити свої фабрики в Україні заявили й інші тютюнові компанії British American Tobacco (BAT), Japan Tobacco International (JTI) і Imperial Tobacco (IT). Тому, якщо законопроект №1049 вступить в дію, Україну покинуть відразу чотири великі міжнародні компанії.

Як закриття фабрик «тютюнових гігантів» вплине на економіку України

1. Більше 4000 чоловік втратять роботу

Вищеназвані компанії не перший рік очолюють рейтинги кращих роботодавців України. Якщо вони будуть змушені закрити свої виробництва в Україні, більше чотирьох тисяч осіб втратять роботу. Причому не просто роботу, а саме ті робочі місця, які поки ще більша рідкість в нашій країні з офіційним працевлаштуванням, гідною і повністю білою зарплатою, медичним страхуванням для працівників і членів їх сімей, оплачуваними відпустками і лікарняними. Фахівці тютюнового виробництва, що мають вузькопрофільну спеціалізацію, не зможуть знайти іншу роботу. Оскільки інших тютюнових виробництв в країні не залишиться.

2. Значно постраждає державний бюджет

4 з 10 найбільших платників податків в Україні – це міжнародні тютюнові компанії, які ведуть свій бізнес легально, «по-білому» і без тіньових схем. У 2018 році ці виробники в сумі заплатили 48 млрд гривень податків у державний бюджет. Істотна частина податків також надходить у бюджети міст, де розташовані фабрики (Прилуки, Кременчук, Харків, Київ) і йде на облаштування міської інфраструктури – доріг, парків, культурних об’єктів.Джерело статті: “http://povin.com.ua/237811-09-10.html”