Завтра дві держшахти у Вугледарі може бути затоплено через вимкнення електроенергії за борги

14.02.2020 13:22
shadow
11 лютого шахтарі виходили на протест у Краматорську

Завтра держшахту у Вугледарі може бути знеструмлено і затоплено через борги за електроенергію, тоді як із самою шахтою за доправлене вугілля не розрахувалися два держпідприємства, написав 12 лютого на своїй сторінці у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України, нардеп від "Батьківщини" Михайло Волинець.

Об этом сообщает Роспрес

"Завтра день Ч для ДП "ШУ "Південнодонбаське №1" (місто Вугледар Донецької області). Міністр енергетики Олексій Оржель говорив про плани суттєвого скорочення видобутку вугілля до 2050 року. Проте не казав, що ліквідація підприємств розпочнеться вже завтра. Через борги ДП "ШУ "Південнодонбаське №1" за електроенергію постачальник ЕК "Укренерговугілля" надіслав заявку на повне відключення шахти із 13 лютого. Водночас за раніше відвантажену вугільну продукцію підприємству заборгували приблизно 250 млн грн державні підприємства "Держвуглепостач" та "Вугілля України", підприємство з ручним керуванням [бізнесмена Ігоря] Коломойського ПАТ "Центренерго", – заявив він.

Шахті за доправлене вугілля винні майже 260 млн грн, а сама шахта заборгувала за спожиту електрику приблизно 120 млн, розповів "Радіо Свобода" шахтар Дмитро Леванович.

"Якщо повністю від’єднати шахту від електроенергії – протягом двох годин це буде затоплення горизонтів, це буде екологічна катастрофа для нашого краю, оскільки нас працює дві шахти. Відразу постраждає "Шахта імені Сургая" поруч, оскільки в нас суміжні вироблення", – пояснив він.

Волинець підкреслив, що кожного дня простоювання шахти держава зазнає збитків.

"Якщо "державники" з Мінекоенерго нездатні закрити борги державних трейдерів перед державними шахтами, то може дарма вони отримують зарплати з державного бюджету? Із 28 січня ДП "ШУ "Південнодонбаське №1" працює в режимі життєзабезпечення, при тому, що лише один день простою подібної шахти коштує державі приблизно 1 млн₴ Повне знеструмлення та зупинка роботи обладнання водовідводу означає її затоплення і знищення. Цікаво, хто візьме на себе провину за збитки? Ще цікавіше, хто з можновладців нестиме відповідальність за екологічні ризики для регіону, за перспективу отруєння питної води? За соціальну й економічну кризу селищ та міст, впритул розташованих до зони воєнних дій?" – написав нардеп.


https://www.facebook.com/MykhailoVolynets/posts/553642361911678

Шахтарі 11 лютого виходили на акцію протесту у Краматорську і заявили, що якщо чиновники не домовляться з постачальниками електрики, то будуть фізично перешкоджати від’єднанню, пише "Радіо Свобода".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/zavtra-dv-derzhshahti-u-vugledar-mozhe-buti-zatopleo-cherez-vimknennya-elektroenerg-za-borgi-1486740.html”