Незабаром в Україні запрацюють дитячі садки: В МОЗ оприлюднили рекомендації

Незабаром в Україні запрацюють дитячі садки: В МОЗ оприлюднили рекомендації
21.05.2020 10:22
shadow
Дитсадки запрацюють за певних умов: Рекомендації на період карантину

Діти вже із нетерпінням чекають відкриття дитячих садочків та зустрічі із друзями та вихователями. Можливо садочки вже відкриють найближчим часом, принаймні Уряд розглядає таку можливість, але це все звісно залежить від багатьох чинників щодо епідеміологічної ситуації в країні та відповідної підготовки самих садочків.
З 25 травня мають запрацювати дитячі садки, але за певних умов. Відкриття садочків буде залежати від епідеміологічної ситуації у кожному регіоні. Рішення про це буде ухвалювати комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
18.05.2020 МОЗ оприлюднило проєкт тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, зокрема, і у закладах дошкільної освіти на період карантину. Пропонуємо з ними ознайомитись.
- Перед початком зміни усім працівникам будуть проводити температурний скринінг (у випадку температури тіла понад 37,2 або з ознаками респіраторних захворювань — не допускати працівника до роботи).
- Температурний скринiнг дiтей проводять при входi у заклад та кожнi 4 години (поточний) з занесенням показникiв у вiдповiдний журнал.
Дiти, в яких виявлено температуру тiла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворюванъ: при проведенні початкового температурного скринінгу - не допускаються до відвідування, а при поточному — iзолюються з вiдповiдним iнформуванням медичного працiвника та батькiв.
- Ранкове приймання дитини до дошкiльного навчального закладу проводить вихователь групи на територiї закладу за межами його будiвлi. Батьки та супроводжуючi особи повиннi одягати респiратор або захисну маску (у тому числi саморобну), так, щоб були покритi нiс та рот. Очiкування на території повинно бути обмежено.
- На вході до закладу повинно бути організовано місце для обробки рук спиртовмiсними антисептиками.
Bci протиепiдемiчнi заходи, спрямованi на захист дiтей (термометрiя, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в iгровiй формi та за особистим прикладом працiвникiв закладу.
На перiод карантину забороняється:
➖ використання багаторазових рушникiв;
➖ використання м’яких іграшок;
➖ використання килимів з довгим ворсом;
➖ перебування у вуличному взуттi всерединi примiщень;
➖ проведення масових заходiв (вистав, свят, концертiв) за участi дiтей з бiльш, нiж однієї групи та за присутностi глядачiв (вiдвiдувачiв).
На перiод карантину рекомендується:
➖ проводити додатковi iгри та вправи, якi б доносили дiтям важливістъ iндивiдуальних заходiв профiлактики та фiзичного дистанцiювання;
➖ надавати пріоритет активностям на повітрі,
➖ переформатувати розмiщення в кiмнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фiзичне дистанцiювання;
➖ обмежити заняття та iгри, що передбачають безпосереднiй фiзичний контакт між дітьми та персоналом;
➖ обмежити заняття та iгри, що потребують використання значної кiлькостi додаткового інвентаря;
➖ обмежити сенсорнi заняття та iгри (наприклад лiпка);
➖ забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мiнiмiзувати кiлькiсть дiтей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
А також, дитсадок повинен бути забезпечений запасом засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів, рідким милом, антисептиками, паперовими рушниками.
Дезінфекцію поверхонь та вологе прибирання приміщень потрібно буде проводити кожні 2 години, після кожного заняття та у кінці дня. Провітрювання кожні 15 хвилин.
Навряд чи діткам вдасться тримати дистанцію та не так весело буде у садочку без багатьох ігор, але ж безпека понад усе. Бережімо себе!

Об этом сообщает Москов постскриптум


Джерело статті: “https://ua-reporter.com/uk/news/nezabarom-v-ukrayini-zapracyuyut-dytyachi-sadky-v-moz-oprylyudnyly-rekomendaciyi”